„Neringos“ kavinė: sugrįžimas į legendą“

Neringos Jonušaitės knyga apie garsiausią Vilniaus restoraną, praėjusio amžiaus 7 – 9  dešimtmečiais buvusį daugiau negu maitinimo įstaiga. „Neringa“ buvo sostinės šviesuomenės, inteligentijos, intelektualų, menininkų pagrindinė susitikimo vieta. Vakarojant „Neringoje“  gimė daugybė eilėraščių, kino ir teatro pastatymų recenzijų, muzikos kūrinių. „Neringoje“ lankėsi poetai T. Venclova, J. Marcinkevičius,  A. Baltakis, kalbininkas B. Savukynas, kino režisierius V. Žalakevičius, kompozitorius B. Gorbulskis, dailininkas S. Krasauskas ir daugybė kitų Lietuvoje žinomų žmonių, čia viešėdavo svečiai – poetai R. Roždestvenskis, B. Okudžava, dainininkas V. Vysockis.  

Modernaus stiliaus restoranas gerokai išsiskyrė iš kitų tokios paskirties statinių, tad sulaukė kritikos Sovietų Sąjungos pagrindiniuose leidiniuose. 

Daugelyje pasaulio šalių yra vertinamos kavinės, kuriose lankėsi, daug laiko praleisdavo ir kurdavo garsenybės. Neabejotinai „Neringa“ – viena iš tokių istorinio įamžinimo knygoje vertų vietų. Tai ir vis labiau užmarštin grimztančios unikalios sovietmečio kultūros ženklas.       

Knygoje autorė aprašė restorano, to meto kultūros reiškinio, fenomeną, remdamasi dokumentais, interviu su lankytojais, savo pačios prisiminimais.

Neringos-kavine-366x565.png

Knygą rasite: